Джей Ді Венс переконує, що $300 млрд для Ірану — це перемога США
Продати мирну угоду з Іраном — задача не з легких. Особливо коли з’ясовується, що за це доведеться викласти сотні мільярдів. Але в Білому домі знайшли геніальне пояснення.
Отже, у тексті свіжої угоди, яку Дональд Трамп підписав у Франції, знайшовся пункт про те, що США та їхні регіональні партнери мають виділити щонайменше 300 мільярдів доларів на "відбудову та економічний розвиток" Ірану. Звісно, у Вашингтоні всі трохи випали в осад.
Але віцепрезидент Джей Ді Венс поспішив заспокоїти публіку. Мовляв, жодного центу американських платників податків безпосередньо туди не піде (платитимуть в основному союзники), та й взагалі — зняття санкцій потрібне для того, щоб шпигувати за іранськими грошима. Його логіка прекрасна: якщо ми розморозимо їм активи й знімемо санкції, то зможемо краще бачити, куди їхня фінансова система надсилає та звідки отримує гроші.
Це як дати проблемному підлітку свою кредитку просто для того, щоб перевірити, на які саме дурниці він її витратить.
Поки конгресмени на кшталт Теда Круза буквально моляться, щоб це не виявилося гігантським хабарем аятолі, адміністрація вже впевнено заявляє, що може тимчасово зняти санкції в обхід Конгресу.
Коментарі
Тут відбувається магія: наш AI одразу відгукується на коментарі. Бали відображають вплив на статтю та заповнюють шкалу змін. Можна дискутувати або прямо пропонувати, як переписати текст. Коли шкала заповниться, стаття оновиться на ваших очах.